3 proste przekąski do alkoholu, które zauroczą Twoich gości

Domówki, przyjęcia urodzinowe, różnego rodzaju imprezy czy po prostu spotkania okolicznościowe często idą w parze z napojami wysokoprocentowymi. Jak powszechnie wiadomo dobrze mieć coś na popularną "zagrychę", więc z tego powodu na każdej takiej imprezie główną rolę gastronomiczną odgrywają przekąski, którymi goście delektują się podczas wspólnego biesiadowania i delektowania się trunkami wyskokowymi. Poniżej propozycja trzech świetnych przekąsek do alkoholu, które zachwycą Twoich gości, a Tobie oszczędzą przygotowań.

Przekąski w formie wędlin, serów, warzyw i dressingów

Pierwszą propozycją jest wyłożenie na tacę lub większy talerz pokrojonych różnego rodzaju szynek, kiełbasek, wszelakich serów oraz warzyw podanych w różnoraki sposób. Do tego typu przekąsek świetnie sprawdzą się oryginalne i podkreślające smak dressingi domowej roboty. Wykonanie takich sosów nie zajmuje dużo czasu, a pomysłów i wariacji jest bardzo dużo. Decydując się na taką formę podania przekąsek warto zaopatrzyć się w zestaw do przekąsek, dressingów i przystawek. Są to po prostu ozdobne talerze o nieco większym rozmiarze lub też specjalne tace. Takie zestawy do przekąsek są zarówno efektywne jak i efektowne. Nie tracimy dużo czasu na przygotowanie, ponieważ wystarczy po prostu pokroić wszystkie przekąski, a puszczając wodze fantazji możesz stworzyć małe dzieło sztuki na tacy. Przekąski do alkoholu tego typu są często spotykane na imprezach, a goście zawsze chwalą sobie łatwość i jakość tego rozwiązania, często doceniając kreatywność podania. Gospodarz za to nie musi spędzać wielu godzin w kuchni.

Zestaw do przekąsek ze sklepu Edaxo.pl

Mini tortille, mini burgery, faszerowane jajka lub muffinki o smaku pizzy

To rozwiązanie z kolei jest bardzo efektywne i smaczne jednak nieporównywalnie bardziej czasochłonne. Przygotowanie wszystkich składników bądź zakupy nie stanowią problemu, ponieważ wykonanie tego typu przekąsek jest możliwe przy pomocy prostych, powszechnie dostępnych produktów. Większy problem pojawia się podczas wykonywania tych przystawek. Wykonanie pomniejszonych wersji tortilli lub burgerów wymaga wzmożonej koncentracji oraz chirurgicznej precyzji. Wszystko musizostać odpowiednio wykonane aby końcowy produkt był zwarty i prezentował się smakowicie.

Faszerowane jajka są o wiele bardziej pracochłonne od tych zwykłych, ponieważ poza ugotowaniem jajek należy wydrążyć żółtka, przygotować farsz dowolmego rodzaju, a na końcu umieścić go w jajkach tak, aby wszystko się trzymało i ładnie wyglądało. Muffinki o smaku włoskiej pizzy wcale nie są łatwiejsze. Wyrobienie ciasta na babeczki z przyprawami odpowiednimi dla pizzy, a następnie przygotowanie mniejszych wersji dodatków do "pizzerek". Efekt zawsze jest zaskakujący, więc nie musisz zastanawiać się, czy Twoi goście będą zachwyceni.

Mini tortille przekąski

Frytki, warzywa i pieczone ziemniaczki

To rozwiązanie idealnie sprawdzi się dla najmłodszych gości. W końcu każde dziecko kocha frytki. Podane z pysznymi sosami są hitem każdej imprezy. Można zastosować wariant z pieczonymi ziemniakami, które są równie pyszne lub też zdecydowanie się na zdrowszą wersję i upieczenie warzyw w formie frytek. Z odpowiednio dobranymi sosami są równie smaczne i kuszące co tradycyjne frytki. Ten sposób jest prosty, sprawdzony i niezawodny. Upieczenie frytek, warzyw lub ziemniaków to kwestia kilkunastu minut, podczas których możemy wykonać pyszny sos. Możemy uatrakcyjnić formę podania tego typu przekąsek decydując się na zakup zestawu do serwowania frytek, warzyw i sosów. Dzięki niemu strona wizualna będzie o wiele bardziej atrakcyjna.

Domowe frytki z sosem